Dnes je: 28.03.2024 Meniny má Soňa
Používateľov online: 99 Používateľov v sekcii
Diskusné fórum: 16
Registrovaných: 0 Anonymných: 99 Viac ...

Diskusné fórum

  Registrujte sa na prispievanie
(1) 2 »
 Spodok   Predošlé vlákno   Ďalšie vlákno
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 1283
To je ono ! Ďakujem.

Zaslané: 12.10.2011. 14:37
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede
Administrátor
Príspevky: 17135

Zaslané: 11.10.2011. 20:02
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 1283
Prosím vás, ako sa volá tá reportáž od autora 362.001, ktorá popisuje nehodu pri povodniach, ked sa dvojička skoro zrútila do Hornádu ? Najlepší by bol priamy link. Ďakujem.

Zaslané: 10.10.2011. 22:04
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 3070
Tam sú strašné zákruty,hádže to tam neskutočne

Zaslané: 14.01.2011. 14:52
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7383
Len aké sú tam dodrbané cesty - čiže komfort auta, autobusu = hrkotanie na 812. Pri tých dierach v ceste je dokonca vláčik rýchlejší ako auto ;-)

Zaslané: 14.01.2011. 14:46
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 3070
Eminem jasné že chodí,vlastná skúsenosť a chodí ich vela

Zaslané: 14.01.2011. 9:33
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7738
a ešte k téme HOREHRONEC....no ked aj tento rýchlik zostane a budú zrušené ostatné osobáčiky ktorými sa budem presúvať do okolitých lokalít počas týždnovej rekreacie na dedinkách....tak sa asi vyprdnem na to aby som išiel na Dedinky vlakom a tam zostal na týžden bez auta "uväznený"......a čo tam budú výpravcovia celý deň hrať pinpong????-to môžu rovno zrušiť obsluhu trate, a ušetria aj na traťovákoch, výhybkároch a pod.
úžasná podpora cestovného ruchu....a chodí tam vôbec nejaký autobus medzi Dedinkami a Dobšinskou Ľadovou Jaskyňou????

Zaslané: 14.01.2011. 9:19
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 1283
:) Práve naopak, potešilo ma, že čítate, a tak viete o mojom vzťahu ku koridoru.
Veľmi som sa obával, či sa v zozname tratí neobjavia nejaké reštrikcie aj na trati 141. Zatiaľ našťastie nič, aj keď, občas sa tu už po roku, odkedy som začal fotiť, aj nudím, a tak by nejaké to obmedzenie možno pridalo na vzácnosti týmto vlakom. Predsalen aj časy rozkvetu nákladnej dopravy na 141 sú už nenávratne preč...
Ostáva mi "modliť sa" za to, aby sa ešte aspoň raz vyskytla príležitosť vyfotiť si v kopcoch za Lužiankami manipulák...

Zaslané: 12.01.2011. 22:45
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7383
Ešte dodám k hornej Nitre. Tuším v Pravde so zachytil poznámku o rušení tratí, kde sa spýtali na Nitr.samosprávnom kraji že čo urobí. Samozrejme, ešte sme nič nedostali, ale ak bude treba posilníme autobusovú dopravu. Čo z toho vyplíva, ak raz skutočne prejde rozhodovanie o žel. spojoch na samosprávne kraje, zabudnite na nejakú podporu železníc z kraja. Všade sú už súkromné SAD - ky a tie vedia, kde a komu dovačku. To si štátna železnica nikdy nebude môcť dovoliť. Možno ešte súkromník.

Zaslané: 12.01.2011. 22:40
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7383
Je zaujímavé ako sa volá po IDS. Do nejakého 70 roku autobusy trasu Nitra - Lukáčovce a okolité dediny nejazdili. Pekne zvážali ľudí na najbližšie žel. stanice ako to ,,objavuje´´p. Jančura vo svojom podnikateľskom zámere. Ešte ja si pamätám, ako mali autobusy v našej dedine otočisko priamo na žel. stanici a tabuľka ,, Príchod k vlakom ´´ mala svoje opodstanenie.

Ešte aj iná téma ku Cargu. Niekde v diskusiách sa riešilo, že po zavedení mýta malo Cargo šancu. Mám dosť priateľov - šoférov kamiónov a tí vedia, čo sa stalo. Všetci povinne využívajú nespoplatnené dedinské cesty a pri jazde zo západnej európy na stredné a východné Slovensko využívajú výhradne maďarskú diaľnicu, kde si zaplatí jednorazový oproti mýtu lacný poplatok. Tak čo sme tým získali?

Zaslané: 12.01.2011. 22:34
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7738
no vidíš 286.018-tak nenávidíš koridor a nič iné ti nezostane (a stovkám ostatných fotografov) len prísť fotiť na koridor....samozrejme to myslím zo srandy-neber to osobne

no som na jar mierne vprdeli:
ledva čakám čo sa vyčasí a chcem vyraziť na TT-Kúty-rušenie
v máji chata na Remate-vlaky zrušené
v júni školenie pri Púchove-Makov zrušené

no čo, ja som na inváziu fotografov z lokálnych tratí na koridor pripravený-takže nech sa páči

dodám:
čiastočnou príčinou odlivu cestujúcich z lokálnych tratí bolo zrušenie všelijakých prípojových autobusových spojení ktoré privážali cetujúcich k vlaku-a máme to tu-na lokálky nik už nechodí
zaujímalo by ma ked zrušíme prípojné vlaky z lokálky na rýchlik, kedy sa vyprázdnia rýchliky-tipujem že ak sa dialnične vytuneluje Strečno
už dnes to vo vlakoch bez urážky vyzerá ako na zmiešanom dôchodcovskom a študenskom internáte....tí všetci majú zľavy takže ukájať sa 70-80% obsadenosťou je krátkozraké

Zaslané: 12.01.2011. 22:20
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 1283
Presne tak...

Zaslané: 12.01.2011. 21:30
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7383
Uznávam - také Myjava - Vrbovce a podobné ,,kúsky´´, ale skoro odpíliť hornú Nitru zo všetkých strán je dosť silné kafe...

Zaslané: 12.01.2011. 21:22
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 1283
K diskusii na vlaky.net o tomto rušení sa od jej začiatku radšej nevyjadrujem.
Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice ? čo ja považujem za unikátnu železničku, úzkorozchodku, turistickú atrakciu, výletný vláčik.
A na väčšinu ostatných asi takto :sibe: Dochádzajú mi slová.

Zaslané: 12.01.2011. 21:18
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7383
No čo hovoríte na ten zoznam?


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., ktorá zo zákona zabezpečuje železničnú osobnú prepravu cestujúcich, plánuje pri prvej zmene grafikonu osobnej dopravy t.j. od 6. marca 2011, zrušiť alebo na niektorých tratiach obmedziť prepravu cestujúcich. Ide o tieto trate alebo ich úseky:
Štúrovo – Štúrovo štátna hranica
Čata – Šahy
Šaľa – Neded
Myjava – Vrbovce
Trenčín – Chynorany
Prievidza – Horná Štubňa
Prievidza – Nitrianske Pravno
Trenčianska Teplá – Horné Srnie štátna hranica
Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice
Zohor – Záhorská Ves
Plešivec – Muráň
Plešivec – Jesenské
Plešivec – Turňa nad Bodvou
Fiľakovo – Fiľakovo štátna hranica
Brezno – Červená Skala
Brezno – Tisovec
Červená Skala – Hnilec
Čadca – Makov
Čadca – Skalité
Stará Ľubovňa – Plaveč
Plaveč – Lipany
Medzilaborce mesto – Medzilaborce štátna hranica
Košice – Čaňa štátna hranica
Bánovce nad Ondavou – Veľké Kapušany
Studený Potok – Tatranská Lomnica /mim. sezóny/
Humenné – Trebišov /časť vlakov/
Chynorany – Topoľčany /časť vlakov/
Trenčín – Trenčianska Teplá /časť vlakov/
Levice – Podhájska /časť vlakov/
Brezno – Banská Bystrica /časť vlakov/
Koniarovce – Topoľčany /časť vlakov/
Kúty – Trnava /časť vlakov/
Plaveč – Čirč /časť vlakov/
Košice – Turňa nad Bodvou /časť vlakov/
Bratislava N. Mesto – Bratislava Petržalka /časť vlakov/
Leopoldov – Nové Mesto nad Váhom /časť vlakov/

Zaslané: 12.01.2011. 21:08
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7738
možno dostaneme zľavu na cestovný lístok ak sa bude tá evakuácia robiť vesmírnym nenačipovaným vlakom

Zaslané: 11.01.2011. 20:15
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 3070
Dali ste si jointa? :eru: Predtým Radičová teraz Jašteri :eru: :eru:

Zaslané: 11.01.2011. 16:36
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 1241
Quote:
Lidé ! 98 % z vás se propracovává vlastní volbou do Temných světů. Již NYNÍ je vaše mysl dálkově ovládána na 95 % ještěry z Temných světů. (2007) Zavedením ČIPŮ do vašich těl budete brzy ovládáni na 99,9 % ! Jenom 2 % z vás se směřuje do Nebe a tím se vyhne čipové totalitě. Ještě stále máte příležitost toto malé procento zvyšovat prací na sobě a se sebou ! SVŮJ ŽIVOT JEŠTĚ STÁLE DRŽÍTE VE SVÝCH RUKOU ! www.andele-svetla.cz Sdělení 2850.

Eminemko prestaň lebo sa tu z tej čipovej totality a z Aštara Šerana dosmejem k smrti :eru: :fuck:

Zaslané: 11.01.2011. 16:31
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 7738

Zaslané: 11.01.2011. 16:24
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Otázky a odpovede

Príspevky: 905
predpisy na ceste...
je verejne známe, že sa zúfalo nedodržujú.
Policajné hliadky nás veľa stoja, nehody stoja spoločnosť so všetkými nepriamými dôsledkami ešte omnoho viac.
Samozrejme, že by nebol problém zaviesť spojitú satelitnú kontrolu motorových vozidiel; tak ako zo zákona musia mať kamióny mýtnu skrinku, by mohli mať zo zákona prespísanú všetci motoristi skrz GPS komunikujúcu nejakú registračnú "čiernu skrinku". Potom ak by si sa niekde náhlil, prišiel by už domov poštou iba bločik. Nabudúce by si zaručene vyrazil skôr. Ak by sa stala nehoda, objektívne by sa odhalil viník, byť sa zrazí aj traktorista s ministrom dopravy.
Prečo to nechceme? No lebo ryba smrdí od hlavy a zákonodarci sú prví, ktorým vyhovuje porušovať na cestách všetko čo sa dá.

Zaslané: 11.01.2011. 8:34
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
(1) 2 »
 Vrch   Predošlé vlákno   Ďalšie vlákno

[Pokročilé vyhľadávanie]
 Registrujte sa na prispievanie 
Môžete zobrazovať vlákna.
NEmôžete vytvárať nové vlákna.
NEmôžete prispievať.
NEmôžete upravovať svoje príspevky.
NEmôžete mazať svoje príspevky.
NEmôžete pridávať hlasovania.
NEmôžete> hlasovať.
NEmôžete používať prílohy.
NEmôžete samostatne prispievať.
Vlákno prehliada:   1 Anonymných