Dnes je: 03.06.2023 Meniny má Karolína
Používateľov online: 74 Používateľov v sekcii
Články a reportáže: 4
Registrovaných: 0 Anonymných: 74 Viac ...

Novinky, články, reportáže

Autor: : marian007
Dátum zverejnenia: 15.01.2013 0:00:00
Zobrazení : 5087


Dňa 29.12.2012 sa konala nostalgická akcia na trati Veselí nad Moravou - Nové Mesto nad Váhom. Rozpisovať sa pri akej príležitosti sa konala táto akcia je zbytočné. Všetko sme si mohli prečítať na iných vlakových weboch, kde sme mohli obdivovať prekrásne fotografie rôznych autorov, ktoré určite potešili srdce nejedného železničného fanúšika.
V mojej fotoreportáži si budete môcť pozrieť fotografie vám veľmi dobre známych autorov, ktorých som oslovil a oni sa radi podelili o svoje fotografie z tejto akcie. Chcel by som poďakovať autom: kubicek, btv a mates za spoluprácu. Ich fotografie obohatili a neposlednom rade aj veľmi zvýšili kvalitu tejto fotoreportáže.

Ako prvé vám predstaví svoje fotografie vám veľmi dobre známy fotograf , ktorého všetci poznáte pod nikom kubicek.


foto kubicek: Veselí nad Moravou.foto kubicek: Lipovfoto kubicek: Javorník - Vrbovcefoto kubicek: Višnové - Hrachovištefoto kubicek: Myjava - Brestovec


O nasledujúce fotografie aj s textom sa podelil autor, ktorého poznáte pod nikom btv.První ranní fotka mezi stanicemi Blatnice pod svatým Antonínkem a Lipov. V tu chvíli jsem si říkal, kdyby se celý den pokazil, tak mám alespoň jednu fotku. foto: btvSprint na rozhlednu Drahy a opět krásná fotka. foto: btvPři cestě do Vrbovcov jsem nestačil vyměnit objektiv tak pouze bokovka dlouhým sklem. foto: btvVjezd do stanice Myjava. foto: btvPohodičku ve vlaku doplňovala cimbálovka. foto: btvPožární vlak s krasavicí Barčou. foto: btvLehký mráz a lehký větřík a hodně zmrzlí fotografové čekající najiž zpožděný vlak. Odměnou opět krásná fotka. foto: btvTato fotka je spíše instruktážní. Velmi nezodpovědný civilista v modré bundě a v černých kalhotách natáčí na mobil přijíždějící vlak. Přitom aniž se dívá pod nohy přechází před vlakem z levé strany kolejí na pravou stranu těsně před přijíždějícím vlakem. Stačilo malé škobrtnutí a neštěstí mohlo být hotovo. foto: btvVaďovce – stanice s krásnou staniční budovou. foto: btvVýjezd z tunelu pod Čachtickým hradem. Bohužel jsem dorazil namísto mezi posledními a linie fotografů byla již přeplněná. Ovšem nejsilnější zážitek byl, když se Albatros okolo nás prohnal osmdesátkou. foto: btvNa zpáteční cestě rozjezd ze zastávky Višňové s panoramatem tajemného hradu v Karpatech. foto: btvTáhlá rovinka do stanice Vaďovce. foto: btvNa vjezdu do stanice Paprad. Škoda že strojvedoucí zavřel regulátor tak brzo. foto: btvOpět odjezd z Myjavy, tentokráte na opačnou stranu. foto: btvVjezd do stanice Velká nad Veličkou. V hornatém terénu se nám sluníčko schovalo za kopec. foto: btvRozlučkové foto mezi stanicemi Blatnice pod svatým Antonínkem a Veselím nad Moravou. foto: btv

Celkově to hodnotím jako velmi zdařilou akci, která byla dobře připravena organizačně (jízdní řád), hezký vlak, krásné stroje, krásná trať, správný násvit a krásné počasí. Tolik pozitivních faktorů se málokdy sejde společně. Doufám, že se akce bude napřes rok opakovat, protože vlak byl plný lidí a akce byla zřejmě úspěšná i komerčně.

Touto fotografiou prispel do fotoreportáže mates.foto: mates


No a na záver zopár pokusov od "tiež fotografa", ktorého dúfam troška poznáte pod nikom Marian007Albatros pred Myjavou, už tu mi bolo jasné, že dnes bude tlačenica na známych flekoch.Troška som zmenil uhol a miesto, aby to nebolo to isté. Požiarny pred Myjavou


MyjavaVšade som čítal o veľkom záujme, tak som sa pokúsil zvečniť počet záujemcov na Myjave


Albatros sa rozbieha k mostu, kde ho čakalo snáď 200 fotografov !!!A je to tu.... škoda že som nezvečnil ten dav na lúke.Túto si cením najviac, 2x som skoro zletel z autom z ľadom pokrytej z cesty a po šprinte do "kopčeka", som skoro ani nestihol zapnúť fotoaparát. Preto ma potešili pozitívne reakcie, za ktoré ďakujem. Tu však, bol len jeden fotograf a jeden filmár, miesto bolo dosť od ruky, pre klasickú naháňačku.Nad Starou Turou, rozmýšľal som kde si ho počkám a toto miesto som si vyhliadol už dávnejšie a tak som to skúsil.


Teraz mala nasledovať snímka zo stanice Stará Turá, tak som sa však nedostal... v polke kopčeka smerom na stanicu som to otočil, neuveriteľné húfy ľudí, áut znemožňovali rýchly príjazd a rýchly odjazd k ďalšiemu miestu, kde som si chcel počkať na Albatrosa.
Neskôr som sa dozvedel, že stanica bola beznádejne plná.Tu ma mrzí prístup dvoch náckov, ktorý si tu rozložili kamery a celý SS tábor, po prosbe aby sa o 5 m posunuli a tak sme všetci mali dobrý flek.. sa na mňa vysrali .. vraj nie ... tak som im zopár krát poriadne zareval do natáčania..., kedže z domčeka sa nám do záberu rútili deti.Prechod požiarneho už bol pokojný a bez hostí. Tu som skončil naháňačku a smeroval do NM na stanicu, kde som musel z vlaku vyzdvihnúť deti.

Kto si počkal mal možnosť urobiť,takýto snímok. Musím, aj tu zdvôrazniť, že neuveriteľné davy, ktoré sledovali tento vlak, si táto stanica, už skoro ani nepamätá časy, keď sa cestovalo vlakom... sú nenávratne preč...

Na záver by som ešte raz chcel poďakovať fotokolegom za ich materiál, ktorý poskytli do tejto fotoreportáže.

Foto: kubicek, btv, mates, marian007
Text: btv, marian007

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Redaktor
Kadaň
Príspevkov: 22246
15.01.2013 9:36 15.01.2013 9:36
Re: Nostalgická jazda na Myjavskej štreke.

Report plný krásných snímků to je krása pohledět:y::y:

Príspevkov: 2671
15.01.2013 16:39 15.01.2013 16:39
Re: Nostalgická jazda na Myjavskej štreke.

Nejvíc se mi líbí fotka od autora mates.
Líbí se mi odrazy v mostní konstrukci v protisvětle od kubicek.
Příště na některá místa budu muset vyrazit s dostatečným časovým předstihem.
P.S. v Starej Turej jsem se taky chytil do pasti přijíždějících vozidel a potom se komplikovaně otáčel na úzké příjezdové cestě plné aut.


Príspevkov: 3758
15.01.2013 18:01 15.01.2013 18:01
 Re: Nostalgická jazda na Myjavskej štreke.

Prečo práve moja fotka?


Príspevkov: 2671
15.01.2013 22:34 15.01.2013 22:34
 Re: Nostalgická jazda na Myjavskej štreke.

Ze všech fotek co jsem z této akce viděl, tak má nejlépe zakomponovaný Čachtický hrad.

Webmaster
Viglas citY
Príspevkov: 3348
20.01.2013 16:16 20.01.2013 16:16
Re: Nostalgická jazda na Myjavskej štreke.

perfektne ste to spravili s tých fotiek mám parádny kultúrny zážitok a som rád, že ste sa s nami podelili :apl::apl::apl::y: