Dnes je: 27.11.2020 Meniny má Milan
Používateľov online: 69 Používateľov v sekcii
Články a reportáže: 4
Registrovaných: 0 Anonymných: 69 Viac ...

Diskusia - novinky

Novinky, články, reportáže

Autor: : Duko
Dátum zverejnenia: 30.01.2008 22:00:00
Zobrazení : 3550

 Naša stránka funguje už vyše mesiaca a niektorí z administrátorov sa poznali iba z telefónu.A s tým bolo treba niečo urobiť, tak sme sa rozhodli, že sa stretneme. Voľba padla na miesto, kde by sa dalo niečo vidieť a ešte viac pofotiť...Voľba padla na mňa s tým, že "vymysli" a tak som obvolal pár kamarátov a známych, objednal nocľah priamo na stanici Zbojská - aby sme to nemali ďaleko na vlak a k tomu vyhriaty bazén v neďalekej chate ponúkal slušný komfort.
V piatok 25.1.08 prišiel ten dlho očakávaný deň D, kedy sme sa mali stretnúť v Brezne pri Horehronci. Vypiekli sme s tým a stretli sme sa už v Horehronci. V Brezne sme prestúpili do motoráčika a spoločne sa vydali na cestu za železničnou archeológiou. Pilkus vymyslel exkurziu do tunela pod Dielikom, a keďže Bocco s Johnzom tam nikdy neboli, bolo treba to zmeniť.V Tisovci sme sa stretli s pánom prednostom stanice, ktorý neodmietol spoločné foto s redaktormi zeleznica.railnet v nových "dresoch" KOTP, ktoré urobia fotenie železnice bezpečnejším.

Zľava: Johnz, Pilkus, p.prednosta žst Tisovec, Bocco

Ako dopadol výlet po telese nedostavanej gemerskej spojky do Revúcej a či mali v tuneli pod Dielikom "otvorené" porozprávame v reportáži, ktorá sa pripravuje. V každom prípade sme našli, čo sme hľadali.


Tunel pod Dielikom a zárez pred ním z Tisoveckej strany

Kto by bol povedal, že tento lesík tunel skrýva?

Pekný deň sme zapili kvalitnou minerálkou "Šťavicou" spod násypu a zajedli koláčikmi z výbornej pekárne.Večer bol na rade debat o aktivitách Railnet-u a KOTP, ktorých hlavnou úlohou je príprava a spoluorganizácia železničnej výstavy v detskom dome Bibiana.

A náš Bocco záverom strieľal narodeninovými detskými bublinkami (keď nosí deti iné ani nemože)

V sobotu prišiel na rad výlet na gýčový úsek Slovenskej transverzálnej dáhy pri Telgárte. I napriek nízkej frekvencii vlakov na tejto trati je treba uznať, že každú zhruba trištvrtehodinu prešiel vlak i keď zakaždým taká istá krabička, ale vďaka bohu i za ňu. Na dopravu pred pätnástimi rokmi som si z chuti s nostalgiou zaspomínal...Horehronec išiel včas a tak sa nám podarilo chytiť i autobus o 12:10, keďže vlakové spojenie späť do Brezna neexistuje. Našťastie z Brezna na Zbojská vlak išiel a slniečko ešte nebolo až tak nízko, rozhodli sme sa ešte pre malý výlet.


Pekný deň sme zavŕšili výletom na Čertov most Čertovou dolinou.

Koníky v samotnom závere Čertovej doliny dávajú najavo, že Muránska Planina je blízko.

Ľadová krása tohtoročnej relatívne suchej zimy dáva tušiť, že v podzemných jaskyniach sa ešte čo-to vody nájde. Pri pohľade na túto krásu veľmi teší i fakt, že trať je od 5.1.2008 vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku.

Duko, Michalka, Pilkus, Johnz

Pekný a na pekné fotky plodný deň sme zakončili v bazéne neďalekej chaty podniku CSM Tisovec z čoho mala azda najväčšiu radosť moja malá Miška, ktorá nás trpezlivo sprevádzala po celý čas.

V nedeľu skoro ráno nás privítala snehová fujavica. Podľa plánu sme sa rozišli hneď ráno, takže silnému vetru sa nám podarilo ujsť. Ešte sme s Pilkusom stihli pár ranných fotiek počas tohto roku tak vzácneho sneženia.V pripravovanej fotoreportáži Vás oboznámime s výsledkami nášho fotostretnutia medzi Muránskou Planinou a Kráľovou Hoľou

©DUKO 2008

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Alekšince
Príspevkov: 7383
30.01.2008 22:36 30.01.2008 22:36
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Takéto výjazdové porady mám aj ja rád vo svojej práci, nie vsetko musí byť v BA :ejha:


Poprad-Tatry
Príspevkov: 1400
31.01.2008 11:14 31.01.2008 11:14
 Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

veľmi pekné Duko, nuž prišla som oveľa, kedže som sa nejako na cesty neybrala :) keď tak pozerám začína ma to trošku mrzieť, keď vidím tú nádhernú trať, most a predstavu dokonalých fotiek. :-D juuj to je škoda :kvetinka:

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
31.01.2008 16:34 31.01.2008 16:34
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Sakra, sakra, ked sme tam boli na jesen, tak bazen nefungoval. Normalne Vam zavidim. Kto mate zaujem, tak sa tam podarilo natocit aj film: >>odkaz (http)<<

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
31.01.2008 17:37 31.01.2008 17:39
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

No, keď som tam volal prvý krát, tiež bazén nefungoval. Ale keď má človek dobrých kamoššov...
A tých mám chvalabohu v tomto kraji dosť, dá sa i nemožné na počkanie. Ďakujeme za linku na hodnotné video, ktoré určite spestrí našu stránku. (Len neviem, či nebudú susedia nadávať)
BTW: už keď sme pri tom môžme ju použiť i v nadväzujúcej fotoreportáži, ktorú pripravujeme? Mala by mať tri diely Tisovec-Gemerská spojka do Revúcej;Telgártska slučka a zubačka. :papa:

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
31.01.2008 20:42 31.01.2008 21:10
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

:-D To akoze Tí susedia sú Vlaky.net? Myslím si, ze je to iba hysteria okolo vztahov, bublina niektorych urazenych jedincov, ktori su chvilku tu, chvilku tam a zas odchadzaju inam, popripade zakladaju weby. To ale povazujem za jedine pozitivum.

Aby som neodbocoval. Video je v mojom vlastníctve, je ulozene na servri, ktory je absolutne nezavislý. Takze davam aj suhlas pouzit ho v reportazi o akcii. Sak som to robil pre priaznivcov zeleznice.

Ked sa tak zamyslam nad tymi obavami a precital som si na "tamtej stranke" dnesnu debatu, tak mi je jasne, ze poniektorí exoti tam chodia zamerne vyvolavat hadky. :sibe: Ale o tom tu radsej nepisme, aby sa to nezvrhlo na bohapustu hadku. Pokial tu bude sidlit Boss alias Pilkus, tak si Vasu stranku necham v oblubenych. Dokonca by som Vam vedel poradit, aj koho si nepustat k telu, lebo Vas vsetkych rozhada. :blomcka:

Aby som sa vratil k meritu veci. Ked to bude mat 3 diely, tak dam do placu este video o Telgartskej slucke: >>odkaz (http)<< Ked sa bude pacit, tak mi bude potesenim ak ho uverejnite. Tusim som tam aj vymazal vsetky atributy mojej domovskej stranky. :ejha:

Alekšince
Príspevkov: 7383
31.01.2008 21:09 31.01.2008 21:09
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Pio, plne s Tebou súhlasím. Aj mám rád uvedenu stránku, ale táto ma pritiahla svojim obsahom a pánmi, ktorí majú svoj,, vek´´ :-D a trochu krajší :papa: pohľad na železnicu a hlavne sa mi páčia historické foto, za ktoré pánom Palovi a Dukovi pekne ďakujem. Síce mám ,,iba´´ 32 ale tiež dosť toho pamätám a spomienky na staré zlaté časy sú najkrajšie..

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
31.01.2008 21:25 31.01.2008 21:27
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Pio: Svätá pravda. Nuž ale pokiaľ chceme čosi verejne prezentovať tomu sa nevyhneme, ale môžme to ovplyvniť. Nemyslím si, že zmazanie loga či už domovskej stránky alebo hocijakej inej pojednávajúcej o železnici je dobré. Je a bude mnoho ľudí, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o fenoméne zvanom železnica a v roku jej okrúhleho výročia obzvlášť, tak prečo im v tom brániť? Táto stránka vznikla najmä kôli tomu, aby sa mohli prezentovať ľudia, ktorí majú veľký potenciál vedomostí i materiálov a práve z rôznych dôvodov (i horeuvedených) sa odmietajú podeliť o svoje poklady i keď by chceli. Chceme docieliť to, aby práve táto stránka sa stala ich domovskou. Či sa nám to podarí, ukáže čas.
Za poskytnutie filmového materiálu ĎAKUJEME a tešime sa na ďaľšiu spoluprácu.
:papa: :ejha:

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
31.01.2008 21:45 31.01.2008 21:45
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Juuj, aby tu nevznikol nejaky omyl. Z mojej domovskej stranky sa nechystam odist. Sak je to moje dietko.

To logo na tom filme vlastne nie je preto, ze tam ani nebolo :-D . Odstranit ho z hotoveho videa je viac ako narocny ukon. Ten filmik je jedna z finalnych verzii. Vlastne som ho nejaky ten piatok skladal a neviem ci ho vobec uvolnim na nejake pripadne dalsie dvd, prilis vela mojej roboty je v tom aby som ho len tak daroval. Ked sa rozhodnem, ze ano, tak sa loga dorobia a niektore ine casti zas odstrania. :bike:

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
31.01.2008 22:20 31.01.2008 22:22
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

:-D Obávam sa, že moje predošlé slová boli zle pochopené. Myslené to bolo celé tak, že je nám potešením, že môžme použiť linku na materiál z inej stránky. Už v prvom komentári som vyslovil obavu, aby Vám nikto nevyčítal, že tam nie je logo Vášho dietka. Tým som chcel povedať, že odceňujem každú serióznu ponuku na spoluprácu. Som presvedčený že i ponuka linky je spolupráca
:piesok: :bike: :ejha:

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
01.02.2008 20:02 01.02.2008 20:02
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Jasne, jasne, ponuknuty link je vlastne urcity druh spoluprace. Horsie je, ked link posobí ako bohapusta reklama. :-D
Mimochodom zhanam nejakeho kameramana, co sa bude potulovat 9. 2. na trase medzi Zvolenom a Sahami. Pravdepodobne sa skusim vnutit na rusen a celu trat stiahnut zo stanovista. No chcelo by to este nejakeho pomocnika mimo kokpit. :ejha: Aby to bolo zazivnejsie.

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
01.02.2008 20:51 01.02.2008 20:53
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Ono ťažko sa sleduje spor v určitých veciach. Nemienim do toho vstupovať a jediné čo môžem je snažiť sa ho nejakou formou zmierniť. Možno by tomu pomohla vzájomná výmena loga na banneri, avšak ponuka z našej strany nepadla na úrodnú pôdu :blomcka: .
S tou kamerou - :ee: neviem, či niekoho vôbec poznám, kto sa venuje pohyblivým obrázkom. My sme tu všetci na fotky a ešte tak na nejakú tú grafiku. :papa: :bike:

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
01.02.2008 21:56 01.02.2008 21:58
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

OK sak niekto sa hadam najde. Ja len, ked sme tu pisali o spolupraci. :merci:

O ziadnej ponuke na vymenu banerov nic neviem, mozno sa to dialo bezo mna. Alebo to ponukala nevhodna persona.

Co sa tyka tych kecov a takpovediac ostrejsej vymeny nazorov, je to vecou osobností. Bude lepsie ked sa to sem nebude tahat, nemam zaujem o taketo debaty, staci u susedov. V zasade si vsak myslim, ze nic nie je tak dolezite aby sa ten, ktorý cloviecik za kazdu cenu musel zviditelnovat, aj za cenu vlastneho zosmiesnenia. :sibe:

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
01.02.2008 22:13 01.02.2008 22:13
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

:ok: Vašu výzvu som bral všeobecne. Skúsim rozhodiť siete :-D . Mám tam zopár miestečiek na ktorých som nebol už roky. (To ešte jazdila 433 023) Všetko je o tom, či sa podarí zohnať nejaké vozítko lebo na :bike: je zima...

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
02.02.2008 8:36 02.02.2008 13:12
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Pokial viem, tak Boss Pilkus sa vyhrazal autom. No jeho pohyblive obrazky nevzrusuju. Moj :bike: je pekne odstaveny na balkone pod celtou. Strihanie pasky prebehne asi az tak v polovici aprila. Teraz su v kuze lyze.

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
02.02.2008 9:23 02.02.2008 9:23
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

No a vvvo tom to jjee. K pohyblivým obrázkom sa treba postaviť úplne inak ako k fotke. A na to treba oko :-o . A keď som si tak vypočul na poslednom stretnutí Fis-aic prednášku čo to všetko obnáša, tak som sa len utvrdil v tom, že ostanem pri fotkách :-D
:bike: To ja už mám prvé Hamuliakovo za sebou. 16° je teplota pri ktorej sa dá i v januári.

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
02.02.2008 11:51 02.02.2008 13:12
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Bohuzial pre toho kto si v mladosti besnym naturalizmom posramotil zdravie je :bike: len zábavkou na teplé dni, pocas ktorych netaha na chrbat. Ukazka besneho naturalizmu mladosti:Takze dvojkolesovy dopravny prostriedok musi vydrzat do tepla.
Fisajaci ma volali do Strecna, ale nakoniec siel iba Cmelak. Boli ine povinnosti.

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
02.02.2008 12:03 02.02.2008 13:26
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

-Ake gýčové pozadie vleku s Chramoškou :-D Nuž darmo je tam pekne.

-Vtedy to bývali vandre a dnes realita občanov bez trvalého pobytu...

Tiež trpím reumou keď je chladnejšie a preto :bike: až od 16° To už mi nebýva zima na nohy v žabkách :kivicek:
V Strečne bolo fain šiel som tam z Vrútok na :bike: . Schuti som si cestou zafotil a stihol som si na hodinku odbehnúť aj na hrad.
>>odkaz (http)<<


Administrátor
Príspevkov: 136
02.02.2008 12:12 02.02.2008 12:12
 Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Napraviť nejde, tá fotka je tam vložená ako súbor z lokálneho počítača, takže to tu nezobrazíme.

Pio: Prosím, nahraj to niekam na web, napr na tyk0kso.sk a potom sem daj odkaz na to. Díky.


Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
02.02.2008 13:17 02.02.2008 13:17
 Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Uz je to OK?


Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
02.02.2008 13:14 02.02.2008 13:14
 Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Tie fota som prehodil na iny server, hadam to uz pojde. Alebo, ze by ma to tu nemalo rado? :blomcka: Tiez pouzivam IE, na velku zlost mojich deti.

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
02.02.2008 14:08 02.02.2008 14:10
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Už je to vonku!
>>odkaz (http)<<
Chvála bohu, že to končí v Lipóte!
Miestny termál nemá chybu. :bike: :ejha:
Pri troche šťastia budú aj vláčiky.
Z takéhoto naturalizmu nebolí chrbát :-D

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
02.02.2008 16:11 02.02.2008 16:19
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Ta bicyklovacka vyzera dobre. ma to vsak niekolko chyb. 100 km, to by ma moja mlad po ceste zozrala od jedu. :hysteria:Na druhej strane nemam rad moc masovky. Vzdy mi to pripomina spartakiadu. Staci mi jedna narodeninova jazda vlakom za rok a som vylieceny. Asi ostaneme pri individualnom bludeni cez zitne polia. Mozno by sme sa ale dali nahovorit na Dunajsku cyklocestu z Passau, keby isla nejaka deckodospelacka partia, ktora by akceptovala mojich lenivcov. Tak aspon tyzden by to malo trvat.
:bike: :bike: :bike:

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
02.02.2008 17:49 02.02.2008 18:05
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

No ono to sice je masovka, ale vždy tam postretám ľudí s ktorými som sa roky nevidel. Okrem toho pre odpadlíkov ide za pelotónom autobus s cyklo-prívesom. 100km je po rovine taký štandard, okrem toho sú po ceste občerstvovacie pauzy a vidina termálu robí divy. U nás sú problémy s tým ,že minulý rok dvaja starší ostali doma a urazení! Toho roku pôjdeme fšeci. My sme skôr naučení na hory a prevýšenie tak okolo 500/500 samozrejme na kratšej dráhe.

Passau je zaujímavá destinácia, ale keď sme ešte neprešli celé Slovensko... :blomcka:
:bike: :bike: :bike:
Skôr ma motivoval taký Ekkert z východu na západ... :-D

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
02.02.2008 19:13 02.02.2008 20:10
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Jasne. My tam asi nikoho nepozname, takze ta spolocenska cast je nezaujimava. :-D

Hory, ano, tak do 50 km. Prevysenie primerane :lol: zalezi od toho ci by ste sa opytal mna, alebo decak.Spunti sa veedia sa vypnut aj k vykonu. Teda obcas. Vekom sa to lepsi. Krizom cez Slovensko si viem predstavit, ale mam des pred autami. Takze nam ostavaju lesne cesty, alebo cyklocesty. Preto ta Dunajska. Naposledy sme absolvovali :bike: Telgart - Gelnica. Na 3 x. Jasne, ze smerom dolu.

Davam do placu este filmik, je sice uz starsieho data, ale je to o bicyklovani. Aby som nebol uplne offtopic, tak su tam aj vlaciky. :-D
>>odkaz (http)<<

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
02.02.2008 20:23 03.02.2008 9:28
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

I keď som sa tomu chcel vyhnúť, budeme musieť vytvoriť diskusné fórum. a tam móžme :ejha: :hysteria: :piesok: :bike:

Zrušený účet
Bratislava
Príspevkov: 29
02.02.2008 20:38 02.02.2008 20:38
Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

Diskusne forum ako take by som neodporucal, toto je dost solidny web. :-D Forum byva semenistom hadok a roznych :sibe:

Skor by som uvital mozno specializovany web na cyklovlakoturistiku. Prispieval by som.


Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16830
03.02.2008 9:31 03.02.2008 9:31
 Re: Prvé stretnutie redakčnej rady na Zbojskách

A prečo by to nemohlo byť len fórum o cyklovlakoturistike? Nechce sa mi zakladať zas nejakú cyklovlakoturistika.zeleznica.railnet.sk :vv: