Dnes je: 21.09.2020 Meniny má Matúš
Používateľov online: 44 Používateľov v sekcii
Články a reportáže: 5
Registrovaných: 0 Anonymných: 44 Viac ...

Diskusia - novinky

Novinky, články, reportáže

Autor: : Duko
Dátum zverejnenia: 04.06.2008 0:00:00
Zobrazení : 3283

 Ako som avizoval v pozdrave zo Štrbskej Rampy, kde sme mali mať foto-stretnutie redaktorov stránky, počasie nesklamalo a o čo všetko ostatní prišli sa s Vami podelím v nasledujúcich reportážach rozdelených do ucelených jednotlivých výletov. Príjemnú spoločnosť mi nakoniec robila rodinka a musím uznať, že bolo dobre.
Začínali sme v pondelok prepravou z Bratislavy na Štrbu R Quelle, ktorý ponúka príchod do „centra fotenia“ v pomerne príjemnú doobedňajšiu hodinu, kedy slniečko ponúka elegantné zábery zo Štrbskej strany.Prvým krokom po príchode bolo zhodenie všetkých nepotrebných báglov a vecí z bicyklov a vozíka na izbu, zbalenie vedierka s napácovaným materiálom a poďho na januárové miestečko. Tu sme hladujúc mrznúc, čakajúc na bobinky snívali o lete, grile a ležaní v tráve.
Takto sa premieňajú sny na skutočnosť...

Z Tatranskej Štrby je to cca 5 km väčšinou dolu kopcom smerom do Štrby. Cestou je iba jediná odbočka vpravo, kde sa dá odbočiť a privedie vás na veľmi pekné miesto pod stanicou Štrba, tu sa dá fotiť v doobedňajších hodinách s elegantným pozadím Tatier ale o tom neskôr.

Pohľad z cesty na trať. Výhoda bicykla je, že zastaviť sa dá na pár metroch a kdekoľvek bez rizika pokuty.... (Pohľad z odbočky)


My sme sa vybrali pod železničnú zastávku Štrba do miest, kde kedysi stál malý skokanský mostík a pioniersky tábor. Práve násyp skokanského mostíka ponúka skvelé miestečko s výhľadom, ktorý stojí za to rozložiť gril.
Keďže v čase nášho príchodu bola obedná pauza aj pre vlaky využili sme ju na posilnenie (výnimka potvrdzuje pravidlo)Miš a jeden grilovaný zákusok.Po chutnom obede sa mihlo zopár nákladných vlakov, začali sme vyzerať aj nejaký osobný, ktorý nie a nie prísť.

Čakanie sa oplatilo a tak Vám ponúkam sériu záberov, ktoré sa podarilo nafotiť behom niečo vyše hodiny a to z jediného miesta..


Najprv sa krásne vlnilo "stereo"Po ňom rýchlik


OsobákA ďalší rýchlik a dokonca s mojou bývalou turnusovou 134-kou...Pri schádzaní z mostíka mi vybehol spoza stromov ešte osobák.Sviežozelená lúka plná jarných kvetov ponúkla i takýto pohľad na púpavy a nezábudky.

Po niekoľkých hodinách nášho pobytu sa začalo slniečko otáčať a všetko, čo sa dalo odfotiť bolo odfotené, rozhodli sme sa pre malú zmenu miesta o cca 10 km východnejšie pod Štrbou smerom na Važec. Tu som mal vyhliadnuté dve miesta, ktoré ma lákali už skôr, avšak neboli na to podmienky.R610 pod Štrbou míňa vojenský cintorín.Mostík v ktorom vidno vrcholky Tatier s malým vodopádom a vodou z roztápajúceho sa snehu.

Čakal nás návrat na Štrbu , kde bolo potrebné vystúpať naspäť stratenú výšku. Ponáhľať sa nebolo kam a cesta pod Tatrami sa po otvorení úseku diaľnice príjemne vypráznila. Spozornel som pri moste zubačky nad cestou. Tu je malá odbočka k chatovej oblasti. Odbočil som a podľa cestovného poriadku zubačka nebola ďaleko, neváhal som ani sekundu a vybehol na protiľahlý kopček. Výsledok si môžte pozrieť tu:Nad zubačkou vidno kúsok Štrbského Plesa. Dokonca i nejakú zrúcaninu.Tento "pľac" ponúkol i sériové zábery, navyše po otočení sa ma prekvapil pekný výhľad na zhlavie stanice kde z jednej strany vchádzal pískajúci IC Slovenka

Odchádzajúci Blonski peršing z druhej stranyIch stretnutie však nevyšlo na ideálnom mieste, ale svoje šťastie som si v tento deň vyčerpal na viac ako 100% i vzhľadom na minimum strojov nosiacich novú farebnú schému ZSSK, ktoré sa mi dostali pred objektív.Na záver jeden netradičný záber na rozpojené riadiace vozy zubačky, ktorých motorové jednotky sa v tento týždeň využívali na pracovné vlaky. Jeden bol spojený s podbíjačkou a druhý s vozňom pre opravy trakčného vedenia.
Taký bol prvý cyklo deň pod Tatrami. V druhý deň sme sa vybrali len s Miškou južnou cyklomagistrálou zo Štrby do Popradu so zastávkami, ku ktorým nás s Palom viažu štvrťstoročné spomienky.
Ako sa podarili fotky po toľkých rokoch Vás pozvem porovnávať v ďalšom dieli.©zeleznica.railnet´2008; Duko

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Príspevkov: 1
06.06.2008 11:53 06.06.2008 11:53
Re: Cyklovýlety po Štrbskej rampe.

Chcel by som sa spýtať, kde sa nachádza miesto, z ktorého vznikla fotka s popisom:

"Najprv sa krásne vlnilo "stereo"

(Aspoň od ktorej zastavky/stanice sa tam dá dostať, aleb približne kilometer).

Dííík

Administrátor
Bratislava
Príspevkov: 16763
06.06.2008 12:25 06.06.2008 12:25
Re: Cyklovýlety po Štrbskej rampe.

Miesto sa nachádza cca 500m POD zastávkou Štrba :bike:

Administrátor
Príspevkov: 14344
06.06.2008 20:22 06.06.2008 20:22
Re: Cyklovýlety po Štrbskej rampe.

pekný výlet a aj fotečky sú fajn :super: