Dnes je: 21.09.2020 Meniny má Matúš
Používateľov online: 40 Používateľov v sekcii
Články a reportáže: 5
Registrovaných: 0 Anonymných: 40 Viac ...

Diskusia - novinky

Novinky, články, reportáže

Autor: : Duko
Dátum zverejnenia: 21.05.2008 0:00:00
Zobrazení : 2287

 Každý rok chodíme bicyklovať z Košece cez Zliechov a Čičmany do Žiliny ako jeden z tradičných cyklovýletov, kde je pekný kraj, kúsok železnice, fragmenty úzkorozchodnej železnice a kdesi v jednej tretine cesty Pilkusova horárnička...

Slovo dalo slovo a dátum padol na sobotu 17. mája a ešte k tomu i noc múzeí na Slovensku vytvorili plán západoslovenského okruhu kombinovanej vlakovo bikovej dopravy.

To by nebol Jakub, aby neskontroloval čo nás povezie a keď ešte na druhej strane stálo Pendolino radosť bola veľká.
História z Hlavnej stanice pomaly mizne a nastupuje "Nová technika"

Po rôznych peripetiách od vstávania počnúc, ranného presunu na stanicu, prestupu v Trenčíne, kde museli ísť kolieska z vozíka dolu, keďže služobný vozeň sa v tomto osobáku akosik už nenosí a po rýchlovýsadku v Košeci (nemohol som si odpustiť moju dlho vysnívanú fotečku s bocianmi), sme zahájili našu výpravu pri romantickej budove zastávky, ktorá pamätá na chvíle slávy i pádu železníc.Počasie vyšlo optimálne a po sérii búrok v predošlý deň sa vyčasilo a my sme sa vybrali na sedemdesiattrikilometrovú cestu do Žiliny s prevýšením okolo 650 výškových metrov.Po krátkej zdvorilostnej návšteve spestrenej famóznou bábovkou domácej pani sme sa vydali obohatení o domáceho pána na ďalšiu cestu smer Zliechov.


Mikropauza v Zliechove.


Jeden z troch najväčších (ale krátkych) stupákov na trase máme za sebou a čakanie na oneskorencov si krátime nádherným výhľadom na obec Zliechov a okolitý kraj.


Studnička pod Strážovom. Ešte 300 metrov a už pôjdeme iba dolu kopcom...


Jedno foto pre Festa, ktorý tu kdesi písal o vyhrievaní sa pri kozube v Čičmanoch :-)


Fačkov. Pilkus trénuje s vozíkom a my sa vraciame o pár týždňov späť a opäť prežívame jar.


Pelotón


V Kľačoch stáli na zastávke cestujúci a to bolo dobré znamenie... 811.002


Kľače zastávka


Časť pelotónu vchádza do Konskej - kedysi stanice.


Motorák sa po čase vracal späť a tak sme mohli naplniť aj naše fotičské chúťky ba dokonca i so značkou Pozor Pilkus!


Porúbka, drevosklad a najmä Motorest Pri Brode.


Odstavené stroje i osádka, ktorá si pochutnáva na prudko-jedlom Pizza-koláči v Kántri motoreste Brod. Tu som neodolal a čľapol som sa do Rajčanky.


Pri brode sa sedelo dobre, ale IC-čko sa blížilo, čo urýchlilo naše bicykle. Sekundička na motorák, ktorý nás doprevádzal v tento deň sa však vždy nájde. 811.002 prechádza industriálnou zónou Žiliny.

Miška Keliška využila cestu vlakom na dobíjanie akumulátora a Čokina tiež.


Po výstupe z vlaku sme sa vydali do mesta kúpiť nejaké tekutiny a drobnosti potrebné na grilovanie. Nejakú tú chvíľu sme sa zdržali v starom meste a chvíľu trvalo aj než sme našli to správne miesto s tým optimálnym pohľadom na zapadajúce slnko.Zátišie pri vedierku, grile a zapadajúcom slnku
.


Než sme dogrilovali súmrak pokročil a nám začalo tlačiť na viečka a pomaly sa začala ozývať únava. Pohľad spod Starého Mosta.


Padlo rozhodnutie: noc múzeí bude i o rok, ale taký nádherný západ slnka nebude každý deň a tak sme sa venovali zdokumentovaniu tohto prírodného úkazu.Pohľad z Prístavného Mosta na most Apollo a nasvietenú Bratislavu.Dobrú noc. Panoráma Bratislavy z Prístavného mosta.
©Zeleznica.railnet´2008;Duko

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Alekšince
Príspevkov: 7383
21.05.2008 13:42 21.05.2008 14:35
Re: Ako sme sa s Pilkusom na noc múzeí vybrali...

Duko vďaka za pozdrav z Čičmian :super: Musím uznať ste dobrí :nezna: . Keď som bol ešte mladý a pekný :vv: absolvoval som bikom Alekšince - Bojnice - druhý deň Bojnice -N.Rudno - Zliechov- Čičmany - Fačkov - Nitr. Pravno - Bojnice. V tom stúpáku na Zliechov od Rudna sa mi slzy tlačili do očí kým som ho vyšlapal. :eru: Krásny kraj, poznám to tam veľmi dobre - najbližšie v októbri idem na svadbu kamarátovi - berie si Zbyňovčanku :kvetinka:

Administrátor
Príspevkov: 14344
21.05.2008 23:58 21.05.2008 23:58
Re: Ako sme sa s Pilkusom na noc múzeí vybrali...

jéééé :ejha: :ejha: :ejha: