Dnes je: 04.07.2020 Meniny má Prokop
Používateľov online: 32 Používateľov v sekcii
Články a reportáže: 2
Registrovaných: 0 Anonymných: 32 Viac ...

Novinky, články, reportáže

Autor: : admin
Dátum zverejnenia: 29.03.2008 21:20:00
Zobrazení : 5474

30 rokov trate Malé Straciny – Veľký Krtíš

 V dnešný deň sa po dlhom čase mali možnosť previezť cestujúci po peážnej trati Lučenec – Malé Straciny – Veľký Krtíš......Jazda, ktorú už tradične výborne pripravili, familárne povedané „Zvolenčania“, sa konala na základe okrúhleho výročia 30 rokov zahájenia prevádzky vlakov na traťovom úseku Malé Straciny – Veľký Krtíš. Na jazdu bol využitý „jubilant“ M 131.1053, ktorý v tomto roku oslavuje svoje „šestdesiatiny“, spoločne s prípojným osobným vozňom CDlm.
Mimoriadny vlak bol vypravený pod číslom 30153 / 30152, pričom uvádzame fakt, že posledný cestujúci sa mali možnosť pravidelným osobným vlakom, ktorý tvoril sólo vozeň 810 depa Lučenec, previesť 31.1.2003 aj to už len v úseku Lučenec – Kalonda a späť. Dosť bolo už rečí, nech sa páči, fotoprehliadka začína !

Mimoriadny vlak opúšťa Zvolen pri prvej časti svojej jazdy do Lučenca


V malebnej staničke Vígľaš...... a neskôr v zastávke Podkriváň, položenej na náročnom dvojkoľajnom úseku Kriváň – Lovinobaňa.Zastávka Píla


Lučenec

A sme na peážnej trati, zvláštny vlak prechádza bývalou stanicou Rapovce, smerom do Malých Stracín


Zastávka Kalonda

M 131.1053 vychádza zo žst.Ipolytarnóc smerom do Malých Stracín...Ipolytarnóc


... prechádza úsekom Litke – Rárospuszta MÁV...


... ako aj malebnou zastávkou Rárospuszta.


A sme v stanici Malé Straciny

Na vlečke bane Dolina v Malých Stracinách


A sme v koncovej stanici Veľký Krtíš.Toto už asi neplatí .....?


Pohľad na zvláštny vlak zo Slovenska cez hraničnú rieku Ipeľ do Maďarska...Nepriaznivé počasie doprevádza M 131.1053 pri návrate do Lučenca (Ipolytarnóc MÁV)


Štátna hranica medzi Maďarskom a Slovenskom...
Zastávka KalondaNávrat z Lučenca do Zvolena – prechod cez výhybňu Podrečany. Dovidenia nabudúce a ďakujeme za krásny zážitok !


Prvý diel sme venovali fotografiám, ktoré povedali všetko, ako zvláštna jazda prebehla. Skôr, ako sa rozlúčime chceme vysloviť ešte dve vety a to :

Prvá veta -Poďakovať by sme chceli „Zvolenčanom“ sa perfektne odvedenú prácu pri organizácií tejto akcie, ako aj pánovi P.Nagymu z Lučenca za pristavenie naozaj krásnej Octávie, ktorej to spoločne s M 131.1053 ladilo ! Zhodne ďakujeme pánovi J.Lajtošovi za doprovod nášho kolegu pilkusa aj s jeho žabkou (gumokolesom) po zákutiach tejto zaujímavej trate.

Druhá veta - Zablahoželať všetko najlepšie k výročiu 30 rokov prevádzky by sme chceli zaslať oslavujúcej trati, Všetko najlepšie, aj keď trochu s predstihom želáme k „šesdesiatinám“ zvolenskej M 131.1053 a samozrejme želáme aj pánovi Nagymu, aby ho jeho Octavia len poslúchala a jazdila bez porúch ...Reportáž zo samotnej akcie z pohľadu organizátora si môžete pozrieť TU
©zeleznica.railnet´2008;pilkus,Ján Lajtoš,Palo,.

Pozrite si tiež
Články a reportáže Po peážnej trati sa opäť previezli cestujúci...časť druhá
Články a reportáže Návrat k sobotňajšej jazde M 131.1053 do Veľkého Krtíša .
Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť