Dnes je: 24.02.2020 Meniny má Matej
Používateľov online: 28 Používateľov v sekcii
Články a reportáže: 3
Registrovaných: 0 Anonymných: 28 Viac ...

Novinky, články, reportáže

Autor: : marian007
Dátum zverejnenia: 14.07.2010 0:00:00
Zobrazení : 1544

 Je 6 hodín ráno, konečne skončila šichta a môžem ísť domov. Pri prvom pohľade na rannú oblohu neverím vlastným očiam. Konečne neprší!!!!! Po niekoľkých týždňoch lejakov je to niečo priam neskutočné. Okamžite mením plán, žiadne spanie ide sa fotiť. Je koniec mája všetko krásne zelené a kvetinky rozkvitnuté.Rozmýšľam, kde si nájsť vhodné miesto, vybieham na hrádzu Biskupického kanála. Po pár metroch mám úplne premočené nohy a mokré gaťe od rosy. Nevadí za ten pohľad, ktorý som dostal ako odmenu to stálo.

Práve je čas ranného IC-éčka a rýchlikov, tak čakám čo pôjde. Neverím vlastným očiam a ani optike " HUGO " .Našťastie po ceste nešlo žiadne auto a nepokazilo foto.

Po chvíli z opačnej strany rýchlik do Blavy, nieje to úplne super foto, robil som čo sa dalo. Slniečko bolo také ostré, že sa mi to inak nepodarilo, ale bol som rád, že po dlhom čase krásne hreje a rozdáva radosť a úsmev.Panoráma Tureckého Vrchu, treba si to vychutnať, čoskoro tu vláčik takto neuvidíme.Rýchlik na Trenčín, v čele Coca Cola, takto si to vychutnáme, už len 2 roky.Kvetinka musí byť, a táto je naozaj krásna.Po ceste ku gumokolesu stretávam trolejárov.A osobáčik z Trenčína.V Trenčianských Bohuslaviciach stojí táto krásna mašinka. Čo poviete, ten divý mak tam sekne!Sadám do auta, priecestie je zatvorené. Rýchlo tasím zbraň. Tieto mašinky sú vraj všetky v Čechách. Vďaka koridoru si ich môžeme poobzerať aj na Slovensku.

Ide sa domov. Dlho nerozmýšľam a nastavujem budík na krátky režim, poobede sa pôjde znova na vláčiky.
Poobede navštevujem dôverne známe miesta. Vybieham hore na kopec a fotím osobák.Tu je, práve prešiel cestné priecestie v Trenčianských Bohuslaviciach a smeruje k tunelu.Rýchlik s reklamkou po nesprávnej koľaji prechádza okolo staveniska cestného nadjazdu.Priecestie uzatvorené, pôjde vlak. Vitaj " Hugo " , dnes sme sa už stretli!Pokračujem popri trati smerom na Zlatovce. Prekvapil ma pekný " cibuľový " vlak.Gorilka s hradom nemôže chýbať.Osobáčik a rýchlik sa zdravia na trati. To malé strieborné som, už nestihol odtlačiť.Osobák sa mi potvora schoval za stĺpy.V stanici som si všimol tento pekný vláčik, tak si hovorím počkám, odfotím a pôjdem domov.
Je už skoro večer a treba ísť, čaká ma ďalšia nočná.

text a foto: marian007
spracoval : marian007

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Alekšince
Príspevkov: 7383
14.07.2010 22:57 14.07.2010 22:57
Re: Keď konečne prestalo pršať.

Tá colaloca s tým potôčikom sa mi páči najviac :papa:

Pekná práca Majo!

TT
Príspevkov: 7738
15.07.2010 9:59 15.07.2010 9:59
Re: Keď konečne prestalo pršať.

už aby pršalo zas....aby mohlo prestať....aby si zas vyrazil do poľa a dačo podobné vytvoril :super: