Tisíc kilometrov Slovenských I.

Dátum 22.07.2010 0:00:00 | Kategória: Reportáže zo Slovenska
Šesť dní pred odchodom nikto z nás netušil, že spolu strávime veľmi príjemný týždeň v objatí krásnej slovenskej krajiny  železnicou popretkávanej. Začalo sa to jednou nenápadnou otázkou pri telefonáte s KRZ-om: "čo robíš budúci týždeň?" Slovo dalo slovo a voľné izby v ubytovacích zariadeniach nás utvrdili, že plány, ktoré splietame už niekoľko mesiacov by mohli nadobudnúť reálnu podobu.
Matúš (M286036) mal voľno i chuť ísť s nami a keďže o naše deti bolo už postarané, štvoricu uzavrela Marci. 
Deň pred odchodom nastala taká malá skúška pred Trenčianskym hradom. Počasie bolo ako z učebnice meteorológie a tak by bola škoda to nevyužiť.

Tu sú skúšobné náhľady:


Dvojmodrý peršing vždy poteší.A netradične jedna gorilka od kofolky.

Na druhý deň sme sa vybrali hneď zavčas rána, s odhodlaním odfotiť IC 501 niekde za Trenčínom. A čo čert nechcel - zrovna sa nám do toho zaplietla retrovka 363.136 a to tak, že sa takmer prekryla s IC 501. Ale pár sekúnd spôsobilo, že čerstvo odštartovaný balón bol svedkom míňania sa dvoch elegantných strojov.


Pri fotení týchto záberov sme mali pocit, že sme niekomu vliezli do kapusty

Tento deň začal veľmi dobre a tak sme sa pobrali ďalej s tým, že sa cestou rozhodneme kam pôjdeme fotiť.Z Trenčína sme sa vybrali novým úsekom diaľnice až do Varína, kde sme s prekvapením zistili, že sme predbehli ICčko. Žiaľ bolo zatiahnuté, tak aspoň jedna taká dokumentačná.

Z Varína sme išli do Strečna s tým, že si nejakú tú hodinku pofotíme a uvidíme. Bol zrovna čas Detvana a bratislavských rýchlikov, tak aspoň pár fotiek:Najprv osobáčik.Detvan proti slnku. A keďže na rýchlikoch nič také extra v tento deň nešlo, pobrali sme sa teda ďalej.Marci sa zatiaľ pokúšala niečo stopnúť.

Náhodou išla jedna aj okolo s euro - redaktormi - námorníkmi
Nasledovala povinná zastávka pri Krpeľanoch - syrová búda a čas Košičana...Táto Rakaňa fotená narýchlo išla skôr, ako sme stihli zaujať postavenie.

Po nej nasledovalo pomerne čisté stereoPo ňom už išiel KošičanPo Košičane som mal pár minút na presun kôli fotke z opačnej strany.Pekná dvojmodrá mašinka na R 603 stála za to.Po dobrom obede v blízkej reštaurácii nasledovalo fotenie z druhej strany tunela. Profesionáli v práci."Sakra, ešte som chvíľu mohol počkať" " No ja som mal skôr"...Mraky začínali hustnúť a tak sme sa pobrali ďalej. Cestou na Donovaly sme sa zastavili v Korytnici. Podarilo sa nám nájsť niekoľko artefaktov bývalej úzkokľajky a slávne kúpele silno pripomínajúce Černobyľ.Roky opustené budovy a pramene...

V Kostiviarskej prišiel čas na Kofolku. A...Júlia do BystriceA z Bystrice...Deň prvý sme zakončili predbúrkovou fotkou Horehronca a kvalitnými Haluškami na salaši Zbojská.

Deň druhý.

Tento deň nasledoval ľahký program po stopách nedostavaných Gemerských spojok, grilovačkou pri viadukte a tuneli v Magnezitovciach.Pri kupovaní Tisovského chlebíka ku grilovaným klobáskam sme si počkali na motorku.

A potom už nasledoval výlet za Gemerskými spojkami do Magnezitoviec.Viadukt už pomaly mizne v objatí agresívnych drevín, ktorých drevo pri prerezávke zasa zásobuje priľahlý Grillhouse palivom.Celkový pohľad na prístrešok medzi viaduktom a tunelom.Sýýýr alebo klobásku so slaninkou?Chlad tunela poskytuje v horúcich dňoch príjemné ochladenie.Nábeh viaduktu je dosť strmý, ale dá sa obísť poľnou cestou.Toto nie je hviezda španielskej telenovely, ale Matúš M286 0036.Letná búrka ukončila naše fotoplány  a tak sme sa vybrali do Pohronskej Polhory k tete Kurajdovej pre darček k Marciným narodeninám.

Malá oslava pri torte, bazéne a kolkoch ukončila deň druhý.

V tretí deň sme sa vybrali cez Banskú Bystricu na Harmanec Jaskyňu. Vzhľadom na veľké množstvo vydareného fotomateriélu sa budeme tomuto dňu venovať v ďalšom dieli.

Neodpustím si jednu fotku...


©železnica.railnet.sk´2010; Duko

Článok zverejnený na Železničný.net
https://www.zeleznicny.net

URL tohoto článku je:
https://www.zeleznicny.net/modules/AMS/article.php?storyid=761