Výjazdové zasadnutie redakčnej rady – ZBOJSKÁ A OKOLIE.

Dátum 23.02.2008 0:00:00 | Kategória: Reportáže zo Slovenska

 V poslednom článku sa budeme venovať samotnej trati v okolí sedla Zbojská, ktorá skutočne stojí za návštevu v hociktorom ročnom období a zapísanie do Štátneho zoznamu kultúrnych pamiatok si právom zaslúžila.V piatok večer som vybral statív, pobral som sa von že si cvaknem motoráčik keď zastaví na zastávke. Vybalil som „vercajch“ , krabica však vzhľadom na nulovú intenzitu výskytu cestujúcej verejnosti plynule prešla. Dobre pobavený som sa vrátil do kolektívu, kde som musel dôvod svojej dobrej nálady vysvetliť. Duko mi oznamuje že ďalší spoj sa nám podarí odfotiť – starí harcovníci majú svoje technológie. Základom je zastaviť vlak stojaci len na znamenie, a správne ho nablýskať.


Tímová práca


Nočné fotenie II – sobota. (vľavo „duch“ hlavného osvetľovača Duka)

V hlavnom meste Horehronia.Čakanie na križovanie v Pohronskej Polhore. (Duko a Johnz na čerstvom vzduchu)


Pohronská Polhora v nedeľu ráno.Pohronská Polhora v nedeľu ráno II.„Križovanie“

Tejto trati sme sa počas nášho stretnutia venovali iba okrajovo ale napriek tomu vzniklo niekoľko fotografií, ktoré stoja za to aby sme ich zverejnili.
Keďže v sobotu sme stíhali úplne perfektne a ešte sa nám podarilo zavčasu dostať na Zbojská, vybrali sme sa na prechádzku po trati k Čertovmu mostu. Pár fotografií, ktoré sme spravili cestou nepotrebuje komentár.


Po ostatné fotky som (Duko) siahol do archívu z februára roku 2006, kedy bola zima oveľa bohatšia na sneh a príroda sa ukázala v plnej paráde.Táto krásna jaskyňka je len pár metrov povyše Čertovho mosta.

Všetko, čo by Vás mohlo zaujímať ohľadom histórie tejto trate sa dozviete vo filme, ktorý nám poskytol Administrátor webového portálu Vlaky. net Pio:
VIDEO


A na záver pohľad pod pokličku v chate.©Železnica.railnet.sk2008

Článok zverejnený na Železničný.net
https://www.zeleznicny.net

URL tohoto článku je:
https://www.zeleznicny.net/modules/AMS/article.php?storyid=56