SNEH, MRÁZ a ESTAKÁDA.

Dátum 08.02.2010 0:00:00 | Kategória: Reportáže zo Slovenska

 Sneh, mráz a Šenkvická estakáda - to boli spoločníci pri mojom fotovýlete. Miesto prešlapané stovkami fotografov, poprestrelované množstvom pohľadov cez objektívy kamier a fotoaparátov, zem nasiaknutá kropajami potu, atmosféra naplnená vzrušením keď sa vzduchom približuje tep kovového srdca vlaku.
Bojové pole pre šotoušov chronicky známe. Ako som tam bojoval ja, a ako sa mi darilo Vám ukážem.

Podľa predpovede malo byť slnečno. Keď sa gorilka s IC-éčkom vynorila z hmly, hovorím si nevadí, hádam sa po obede vyčasí.

O kúsok bližšie to vyzerá lepšie ale na ideálny násvit si budem musieť ešte počkať.

Pri fotení zimnej náladovky je dôležité aby ste si stopami v snehu nepokazili kompozíciu. Ale čo už narobíte keď sa Vám po poľných cestách preháňajú nezodpovední vodiči. No aj takto sa dá vyhnúť diaľničnému mýtu. Až z toho cargo-peršingu prišlo nevoľno.

Netrvalo dlho a už mi prefrčal popred objektív rýchlik Dargov do Košíc. Pri presune som na poli vyplašil aj pár poskakujúcich zajacov. Škoda že nie som aj poľovník. Mňam to by bol paprikášik.

Dostať sa v snehu hore na násyp bola pre mňa úloha ktrorú som zdolal s ťažkosťami. Pre bzučiacu žehličku ťahať tento manipulák bola úplná "ľahkosť."

Za desať minút som stopol manipulák v opačnom smere. Asi sa manipuláky v Šenkviciach križujú.

Tak ako sa nezadržiteľne blížil čas obeda, tak sa kovovým šumom blížila k Bratislave aj R602-ka. Netrvalo ani minutku a už som počul šum estakády zas. Pozerám že čo sa deje - veď traťový oddiel je ešte obsadený. Svedčilo o tom aj blízke návestidlo.

Aha, tak to áno. To sa vezú Trnavské Peugeoty a Citroeny po nesprávnej kolaji. Škoda že tá 602-ka minútku nemeškala.

Obedňajšiu pauzu som strávil na bývalom hradle Malé Tŕnie. Polomer oblúkov bývalej trate nevyhovoval koridoru, preto sa trať posunula bližšie k Modre.

A hradlo Malé Tŕnie zostalo bez železnice.

Kto hovoril že Slovensko nemá more? Tu sa mi práve podarilo jedno zachytiť a navyše aj mólo ako z "bejvoču". Pre mladšiu generáciu vysvetlím že "bejvoč" bola hlavne pánmi ostro sledovaná tele-novela v ktorej pobehovala po pláži jedna baba v plavkách ktorej prednosti mali rovnaký tvar a veľkosť ako tieto snehové vlnky.

Pri peknom slniečku aj obyčajná laminátka s osobáčikom poteší.

S fotením nemám bohaté skúsenosti ale natáčanie fotiek pre mňa vôbec nieje žiadny problém odkedy v Microsofte vynašli Windovs-XP. Napriek tomu sa mi softvérovo nepodarilo narovnať krivo osadené návestidlo. A to sa hlavne v okolí Pezinka nachádza viacej takýchto krivých artefaktov.

Pohľad na gorilku zospodu.

Na poli za traťou bolo vidieť aj vysokú zver maskovanú do nízkeho porastu. Priznám sa že laminátka ma zaujala viacej.

Dosť bolo Kriváňov a Gerlachov! Občas treba zverejniť aj "Malého Karpaty." Modrá je dobrá.

Kto nemá tele-zoom, použije ako ja softvérové nožničky.

Keď nieje hmla tak to pozadie musí byť fantastické.Vietor našťastie nefúkal, tak stromy čakali pod snehovou prikrývkou až do poobedia. Prajem aj Vám veľa zdaru na estakáde.

Text a foto: eminem

Článok zverejnený na Železničný.net
https://www.zeleznicny.net

URL tohoto článku je:
https://www.zeleznicny.net/modules/AMS/article.php?storyid=494