OMMV-Osobitný Managersko Ministerský Vlak R 30738

Dátum 02.12.2009 0:00:00 | Kategória: Reportáže zo Slovenska

 Dňa 5.10.2009 išiel tento vlak na trati BA-Čierna nad Tisou cez Žilinu. Na druhý deň 6.10.209 po ukončení dôležitých rokovaní sa tento vlak vracal späť trasou Dolehronca: Čierna nad Tisou-KE-Margecany-BB-ZV-GA-BA.

Pár záberov o jazde tohto vlaku sme už priniesli v predošlých reportážach z Tatier a Dediniek. V tejto časti sledujeme dlhší úsek ako len okolie Dediniek. Konkrétne sme pre Vás zdokumentovali úsek Margecany-BB-ZV. Začneme ale pekne po poriadku.


Aby bolo možné minoriadny vlak odviezť, bolo potrebné z depa Zvolena premiestniť do Margecian mašinu. Využil sa na to rýchlik Horehronec. Autor fotiek zdokumentoval prípravu dvoch mašín ktoré sa postavili do čela Horehronca a ich transport zo ZV do BB.


754.003 išla ako vlaková na Horehronci s určením na cestu späť na OMMV-Osobitný Managersko Ministerský Vlak R 30738.  754.010 bola na príprahu a z Margecian vracala na Dolehroncovi.

Fotografie dokumentujú Horehronca v úseku BB-DĽJ.

Pripomenieme si aj raz už publikované zábery Horehronca v okolí Dediniek.

Dvojica naleštenýcch okuliarnikov, tak ako svorne prišli, tak aj svorne odstupujú zo súpravy Horehronca v Margecanoch. Michaela ide odpočívať ale jej partner zakrátko išiel späť.

OMMV dotiahol z Čiernej nad Tisou do Margecian žilinský peršing 163.119.Súprava OMMV bola  zostavená z 2x Bcmh + 1xWGmeer + 1xWRRmee. Vozne boli plne obsadené. V Margecanoch sa vykonal preprah a pár minút pred 14-tou hodinou vlak spolu s najstarším štvorkovým okuliarnikom vyrazil hore Hnileckou dolinou.

Kvôli križovaniu vlak prvý krát stál v Mníšku nad Hnilcom, kde sa stretol s 812.042 na Os 7781.


V okolí Palcmanskej Maše dokáže jeseň vykúzliť nádhernú farebnú scenériu a tak máme pre Vás pohľad na známy to šotoflek násypu uprostred vodnej nádrže. a hneď na to kúsok ďalej jedna mostová ponad Hnilec.


Páni!-Chyťte si klobúky , ideme z kopca! Z Besníckeho sedla na Telgártsky viadukt po ktorom sa trať dostáva do tunela a vzápätí vyúsťuje o poschodie nižšie.


Vďaka čakaniu na protiidúcu motorku od Brezna sa podarilo ešte na rozlúčku zachytiť OMMV-Osobitný Managersko Ministerský Vlak R 30738 v Červenej Skale. Misia na východ bola splnená, pretože sa vo vlaku viedli dôležité, ťažke a siahodlhé negociačné rokovania. Uvidíme čo z rokovaní užitočného bude uvedené do praxe tak, aby sa pracovalo lepšie na železnici aj nižším a robotníckym kádrom. Možno aj nový farebný image spoločnosti. Verím že najdôležitejším bodom programu bola problematika zqwalitnenia infraštruktúry z dôvodu zabezpečiť širšej cestujúcej verejnosti pohodlnejšie, rýchlejšie a lacnejšie cestovanie v súlade s Európskymi certifikátmi qwality ISO9001 a Enviromentálnymi Smernicami EV14001.

text: eminem+Kaf-ka
foto: Kaf-ka+duko+eminem

Článok zverejnený na Železničný.net
https://www.zeleznicny.net

URL tohoto článku je:
https://www.zeleznicny.net/modules/AMS/article.php?storyid=446