"Trochu turistiky nezaškodí", alebo "Je toto naozaj možné ?"

Dátum 22.10.2013 0:00:00 | Kategória: Zaujímavosti

Keď sa ocitnú cestujúci bez dopravy ako rukojemníci korporatívneho dopravcu, alebo teraz vyskúšame a na budúci grafikon zrealizujeme.


Výluka na trati Sklené pri Handlovej – Remäta

BRATISLAVA (16. októbra 2013) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) informuje o výluke na trati Sklené pri Handlovej – Remäta od pondelka 21. októbra (8.15 h) do soboty 26. októbra 2013 (15.20 h). V uvedenom úseku nie je možné vlaky nahradiť autobusovou dopravou.

Odrieknuté vlaky bez náhrady na trati Sklené pri Handlovej - Remäta

Os 5604 (Horná Štubňa odchod 8.17 h)
Os 5606 (Horná Štubňa odchod 12.17 h)
Os 5608 Horná Štubňa odchod 14.17 h)

Odrieknuté vlaky bez náhrady na trati Remäta - Sklené pri Handlovej

Os 5605 (Prievidza odchod 8.50 h)
Os 5607 (Prievidza odchod 12.38 h)

Výlukové práce realizujú Železnice SR. Výluky budú pokračovať v ďalších etapách pravdepodobne až do 10. decembra 2013. ZSSK bude cestujúcich priebežne informovať prostredníctvom vývesiek na železničných staniciach. Zároveň informácie poskytne obecným a mestským zastupiteľstvám.

ZSSK sa cestujúcim ospravedlňuje za problémy spôsobené obmedzeniami v železničnej osobnej doprave.

(zdroj ZSSK a.s.). Na webe ŽSR sa 20.10. o 18. hodine plán výluk na nasledujúci týždeň stále nenachádza, preto čerpáme z webu jedného z postihnutých dopravcov (asi toho najvýznamnejšieho v tejto relácii).

História sa opakuje.

História sa opakuje.

V civilizovanom svete nenájde nikto odvahu prísť, poťukať vám po ramene a oznámiť vám že si máte presadnúť do autobusu (zvyčajne výbehového modelu tesne pred návštevou šrotoviska). Podľa mňa ani v Indii nie. Tu našli odvahu odstaviť trať v úseku ktorý naviac nemá alternatívne cestné spojenie. Preto sa pýtam : je toto vskutku možné ?

Ale riešenie je jednoduché a naša stránka vám ho ponúka . Nie, nie je to vykonávanie výlukových prác počas nočných hodín aby sa zamedzilo zbytočným obrovským nákladom dopravcu a znechucovaniu posledných skalných cestujúcich. Nie, je to návod na krásnu prechádzku. V cene máte úžasný výhľad z Bralovej skaly, predpoveď na nasledujúci týždeň je vcelku priaznivá. Takže hor sa po modrej a po červenej a po žltej ! Vlaky chodia v dvojhodinovom takte, takže treba trošku prišliapnuť aby ste ten ďalší stihli !

mapa : hiking.sk

mapa : hiking.sk

PS: Prosíme kompetentných v meste Brätislävä aby prestali znásilňovať miestopisné názvy sídiel na zvyšku Slovenska. Lokalita, stredisko, kúpalisko, všetko sa tam odjakživa volá Remata.

Článok zverejnený na Železničný.net
https://www.zeleznicny.net

URL tohoto článku je:
https://www.zeleznicny.net/modules/AMS/article.php?storyid=1542