Nedeľný výlet na Vláru.

Dátum 06.04.2011 0:00:00 | Kategória: Reportáže zo Slovenska

V nedeľu 3.4. 2011 sme váhali, kam sa vybrať na malý výlet. Niekde, aby to nebolo moc ďaleko, tak do hodiny autom. Všetky nápady sme postupne zavrhli, tak zo mňa vyletelo, prečo nezájsť niekde na Moravu, iba tak kúsok za hranice a hneď by som si odfotil aj toľko sledovaný Os 3861 s nejakým brnenským okuliarnikom.


Tento nápad bol síce prijatý s nevôľou, ale aj tak nebolo z čoho vyberať, tak sme vyrazili na ,,Vláru´´.

Prvé zastavenie som si urobili v známej staničke Bylnice. Aj to iba tak z kraja od stanovišťa výhybkára.  Násvit som pre krátkosť času a nervozitu v aute neriešil.  Takže všetky fotky budú iba dokumentačné. Beztak tento kraj je zatiaľ pre mňa veľkou neznámou. Hádam ale neurazia.

Ako prvá mi vošla do objektívu 811.012 s odchádzajúcim os. vlakom do T. TeplejViac ma však v stanici zaujal kocúr s vozňami radu 050. Ako som sa na susednej stránke RP dozvedel, bola to mimoriadnosť. Inak na týchto vlakoch bývajú mot. vozne radu 842. Obiehanie súpravy v staniciČo ma na tejto stanici zaujalo, boli odchodové mechaniky.

Do odchodu Os 3861 bolo ešte veľa času, tak sme sa vybrali previezť smerom na Horní Lideč.  Okrem hradu v Brumove nás na mape zlákali Čertovy skály v Lidečku.  Predsa bolo vonku príjemne , tak sme sa išli povyhrievať na slniečko.

Kým Monika poctivo podopierala skaly, aby nespadli... ...ja som si vychutnával prejazd Košičana v údolí Navštívil som aj stanicu Horní Lideč, kde ma okrem regionovy 814.063 zaujal aj nákladný vlak s drôtom. Najmä pre lokomotívy v čele – čmeliak 770.519 a 730.630. Tu som sa aj stretol s kolegami zo susednej stránky RT, ktorí mi odporučili aby som si určite nenechať újsť Os 3861 pre zaujímavý okuliarnik v čele.Vrátili sme sa do Bylnice. Tu si už priadla 754.012. Naozaj sa mi dnes na Vláru oplatilo prísť..Čelo lokomotívy však už bolo v tieni. Ešte jedna foto stanice na pamiatku, ktovie kedy sem zase prídem...Na fotku z trate som si najprv vybral  most ponad riečku Vlára pred Horným Srním.

Potom som si chcel odfotiť vlak na známom miestečku za Srním. Po ceste sme stretali strašne veľa fotografov. Asi to naozaj bola mimoriadna udalosť. Dorazil ma jeden šotoš fotiaci na ceste z rebríka v zákrute. Som rád že som tomuto koníčku tak neprepadol a postupne vo mne táto záľuba zrušením internetu v domácom prostredí chladne. Takže jedna na výjazde z Horného Srnia. Tá lávka cez vodu z ktorej je to fotené tuším ešte toľko ľudí naraz pokope nezažila. Rybár vo vode určite nechápal čo sa deje.Na záver skutočne už iba dokumentačka, ale mám tam aj moje autíčko, ktoré by som si inak nikdy nevyfotil.

Dovidenia pri trati priatelia.

Text a foto: festo

Článok zverejnený na Železničný.net
https://www.zeleznicny.net

URL tohoto článku je:
https://www.zeleznicny.net/modules/AMS/article.php?storyid=1095