Dnes je: 28.03.2024 Meniny má Soňa
Používateľov online: 73 Používateľov v sekcii
Diskusné fórum: 12
Registrovaných: 0 Anonymných: 73 Viac ...

Diskusné fórum

  Registrujte sa na prispievanie
 Spodok   Predošlé vlákno   Ďalšie vlákno
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 698
Tak vozba do Šiah sa nazatiaľ obnovila, i keď v slabšej miere. Neviem či je to spôsobené stavom toho zosuvu, alebo potrebou nakládky, a zvyčajne chodí zhruba 15 Eas (plus nejaké vagóny zo staníc na trase) v pon a pia, obvykle jedna 736 vpredu a jedna postrková. Aj dnes to bolo tak. /vidí sa mi, že cez to miesto zosuvu nemajú prechodnosť 746 a 756 - odkedy to ruplo, myslím, že sa tu objavujú iba 736/. Uvidíme, čo bude ďalej, drevo sa vozí/vozilo aj cez iné trasy (Szecsény, Somoskőújfalu...).

Zaslané: 12.02.2016. 17:04
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 18899
ďakujem za linky. Idem sa na to pozrieť :hi:

Zaslané: 13.12.2015. 13:35
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 698
Hmm mrzí to aj mňa, vlastne krátko po tom, čo som ešte nič netušiac sem písal, sa to nazatiaľ ukončilo. Mal som sem niečo dať aspoň o mesiac skôr. Ale aspoň táto stránka https://www.facebook.com/sahianka/ môže poslúžiť ako inšpirácia, čo sa týka info aj rôznych miest na fotenie, zvlášť napr. album "Trať v úseku Zvolen - Krupina" https://www.facebook.com/sahianka/photos_stream?tab=photos_albums

Zaslané: 12.12.2015. 15:09
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 18899
Škoda že nejdu až do Šiah. Poteší aj 736. Aspoň si urobím prieskum terénu. Ďakujem za info.

Zaslané: 09.12.2015. 7:18
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 698
Ešte jeden filmík z Terian plus nejaké predošlé po úprave. https://www.youtube.com/watch?v=DUuRT0Df6E4 . K tej vozbe - teraz do konca roka sa zrejme do Šiah chodiť nebude, takže pondelok aj piatok sa charakterom vozby budú dosť podobať utorku a štvrtku (jedna zvyčajne 736 s pár vagónmi tam a späť). Niekedy po Vianociach sa to možno obnoví, neviem ešte. Uvidíme. Čo sa týka posledného piatku, to bolo spôsobené náhlym obmedzením priechodnosti trate, kedy vlak musel prechádzať cez jedno miesto na niekoľko rázy s malou záťažou, takže zrejme nič smerodatné do budúcnosti

Zaslané: 08.12.2015. 22:22
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 698
Dúfam, že sa to vráti k tomu spôsobu vozby z predošlého obdobia, v ktorom som sa už vedel ako-tak orientovať (pondelky a piatky), aj čo sa týka časov. Vysledované som to mal hlavne v Krupine. Ráno to prechádzalo cez KA smerom na Šahy v rozmedzí 7:45 až 9:20, najčastejšie medzi 7:45 až 8:35. Poobede to už bolo rôznorodejšie, tam sa vlak v KA objavil medzi 13:00 až 15:50, najčastejšie medzi 13:20 až 14:45. Už sa mi niekoľkorázy stalo, že som čakal aj dve a pol hodiny na jednom mieste, dva rázy som aj po toľkom čakaní vyšiel naprázdno. Zhruba sa dalo čakať, že keď išiel skoro ráno (7:45-50), tak aj pomerne skoro poobede išiel naspäť (13:15-13:35). Odsledovaný mám časový rozostup na Podzámčok - tam to príde zhruba za 37-45 minút z Krupiny, na Sáse to nezvykne manipulovať, takže zvyčajne sa tam dá rátať s týmto rozostupom. Ťažšie čitateľné je to v spodnom úseku, lebo v H. Nemciach sa manipuluje často aj v pon/pia, a tie časy závisia potom od toho. Dva rázy som chytal Mn 84401 (to je ten spätný do Zvolena) dolu od Nemiec, konkrétne v Dudinciach a Teranoch, čo je blízko, v prvom prípade vlak prechádzal stadiaľ 11:45, cez Krupinu potom 13:10, v druhom prípade cez Terany išiel asi 12:00, cez Krupinu okolo 13:00. Problém nastal vtedy, keď museli deliť poobedňajší vlak do ZV (stalo sa to niekoľko rázy, buď ho rozdelili v Krupine alebo v Nemciach, a na dva rázy išiel po Sásu, tam ho zasa spojili a išiel v celku). Ale to sa dalo viac-menej odhadnúť podľa záťaže, ktorá bola plánovaná, a počtu lokomotív, ktoré boli v ten deň k dispozícii. Ale vravím, to, ako to bolo minulý piatok, v tom som sa absolútne nebol schopný zorientovať, takže uvidím. Utorkový a štvrtkový Mn vysledovaný nemám, vtedy som v robote. Ale ráno chodí asi neskôr cez KA (okolo 9:10-10:30, fakt neviem), naspäť ide niekedy možno pred dvanástou.

Zaslané: 06.12.2015. 11:22
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 18899
Ďakujem za podrobné info a odkazy na videá. Ak by bolo priaznivé počasie prišiel by som na budúci týždeň.

Zaslané: 06.12.2015. 5:56
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 698
Mn tu chodí pon, uto, štv a pia. Do Šiah po drevo sa chodí v pon a pia, uto a štv sa chodí len do H. Nemiec - tam zvykne byť len jedna 736. Zhruba od polky októbra až do minulého týždňa to chodilo tak, že v pondelok priviezli zo Zvolena dve alebo tri 736/746 30 prázdnych Eas do Šiah, tie sa tam do piatku nakladali, v piatok priviezla pätica strojov (buď tri vpredu a dva postrk, alebo naopak) nejakých zhruba 10-20 prázdnych Eas do Šiah na pondelok, a zobrala 30 ložených naspäť do ZV. Tých 10-20, už naložených, potom zobrali zasa tie dve alebo tri 736/46 ďalší pondelok do Zvolena.
Čiže najväčšie divadlá sa diali v piatky, chodili tam prevažne 756, príp. spolu so 736 alebo 746, dva rázy tam bola aj 752. Tento piatok to bolo ale iné, mašiny išli dole len s jedným loženým plošiňákom do Nemiec, prešli potom ako Rv až do Šiah, kde brali záťaž, ale na pondelok tým pádom záťaž nebude asi žiadna. Takže vôbec netuším, či to znamenalo len nejaký jednorázový výpadok nakladania, alebo už to bude spieť k ukončeniu vozby. Asi skôr tá prvá možnosť. Uvidím v pondelok.
Časy toho Mn v pon a pia mám zhruba vysledované, stálo ma to kopec nervov, ale tento piatok to bolo úplne iné než posledné týždne.
Miesta na tejto trati sú fakt krásne, prelína sa to od podhorskej trate v okolí skalných brál, lesov až po relatívne rovinatú krajinu. Veľmi fotogenický je Podzámčok https://www.youtube.com/watch?v=72yvUHsWWOY , https://www.youtube.com/watch?v=9c6QEhb_-m8 , krásne miesto je aj Krupinický viadukt https://www.youtube.com/watch?v=76QE6MeB1FI - je to jedno asi z troch miest, kde sa dá mať v zábere typické skalné bralo. Je toho dosť, ja sa snažím zdokumentovať tie najtypickejšie úseky, ale stále mi toho ešte dosť chýba

Zaslané: 06.12.2015. 0:22
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 18899
Chcel som sa opýtať v ktoré dni chodia tieto Mn vlaky. Rád by som si ich odfotil. Nemám to síce najbližšie ale ako som videl vo videu, za výlet by to stálo. Ďakujem.

Zaslané: 05.12.2015. 22:27
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Re: Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 698
Toto je zatiaľ moje najaktuálnejšie urobené video - z Dobrej Nivy, Hontianskych Nemiec a Krupiny https://www.youtube.com/watch?v=BZ90LS4jOvg

Priložiť súbor:



jpg  756 Hontianske Nemce 1.JPG (310.99 KB)
382_56534db9e1539.jpg 1652X1213 px

jpg  756 Hontianske Nemce 2.JPG (369.48 KB)
382_56534dcaa0f40.jpg 1779X1324 px

jpg  756 736 KA za pekárňou (1) - kópia.JPG (201.14 KB)
382_56534dd7f1042.jpg 983X1026 px

Zaslané: 23.11.2015. 18:34
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
Trať 153 (Zvolen - Šahy - Čata)

Príspevky: 698
Zdravím,
tento rok, myslím, že od februára, výraznejšie ožila nákladná vozba na trati 153, keď sa začalo zo Šiah voziť drevo. To znamenalo oživenie už dlhé roky takmer zabudnutého úseku trate H. Tesáre - Šahy. Zhruba v polovici septembra však sa však začali po prvý raz objavovať na tejto trati aj rušne, ktoré sa tu s výnimkou návozov na cvičenia v Lešti vôbec nevyskytovali - konkrétne išlo o 756. To ma už definitívne primälo k tomu, aby som sa začal tejto trati venovať, kým sa mi ešte dá. Keďže sa však venujem prakticky len filmovaniu, fotiť veľmi neviem, tak to ostalo len pri videách. Už dlhšie som sem chcel niečo pridať, ale žiadnu fotku dosť dobrú na to som nemal, a ani som teraz nenašiel na to vhodné vlákno, tak som založil nové. Mám už viacero videí, nielen z Krupiny, ale aj z iných miest na tejto trati, ale to je len časť zo všetkých možností na pekné zábery, ktoré táto trať ponúka.

Zaslané: 23.11.2015. 18:21
Presunúť príspevok do iných aplikácii Presun
 Vrch   Predošlé vlákno   Ďalšie vlákno

[Pokročilé vyhľadávanie]
 Registrujte sa na prispievanie 
Môžete zobrazovať vlákna.
NEmôžete vytvárať nové vlákna.
NEmôžete prispievať.
NEmôžete upravovať svoje príspevky.
NEmôžete mazať svoje príspevky.
NEmôžete pridávať hlasovania.
NEmôžete> hlasovať.
NEmôžete používať prílohy.
NEmôžete samostatne prispievať.
Vlákno prehliada:   1 Anonymných